Strona główna forum niemiecki - polski Informacje międzykulturowe Jak uczyć się języków obcych ?
Pytania dotyczące ceł, instytucji państwowych, edukacji, itd. w innych krajach. Porady dotyczące podróży zagranicznych, odnajdywanie osób, chętnych do nawiązania korespondencji, itd.

02.06.2013 13:07:59

Jak uczyć się języków obcych ?

przez boczek952

Witam poszukuje sprawdzonego sposobu do nauki języka niemieckiego. Za pół roku jadę do pracy która znajduje sie w Niemczech . Chciałbym podszkolić swój język czy mógłby mi ktoś pomóc z góry dzieki

07.06.2013 11:04:41

Re: Jak uczyć się języków obcych ?

przez ziesel

Polecam konwersacje, chociażby przez Skype, w wolnych chwilach oglądanie niemieckiej TV i czytanie artykułów. Nie polecam natomiast kursów typu Callan (w angielskim może i by się sprawdziło) lub w dużych grupach, bo nie będziesz miał wielu okazji, by dojść do głosu:) Jeżeli chcesz zapisać się na jakiś intensywny kurs, to upewnij się, że nacisk położony jest na konwersacje i słuchanie.

Liebe Grüße

www.agnessa-dessous.de

10.02.2015 22:42:27

Re: Jak uczyć się języków obcych ?

przez Robotg

ziesel napisał(a):Polecam konwersacje,= chociażby przez Skype, w wolnych chwilach oglądanie niemieckiej TV i czytanie artykułów. Nie polecam natomiast kursów typu Callan (w angielskim może i by się sprawdziło) lub w dużych grupach, bo nie będziesz miał wielu okazji, by dojść do głosu:) Jeżeli chcesz zapisać się na jakiś intensywny kurs, to upewnij się, że nacisk położony jest na konwersacje i słuchanie.

Witam , ja mam za sobą kurs A1,A2,B1,B1+ nie chwaląc się oczywiście ,ale dużo mi pomógł , nauczyłem się więcej niż w podstawówce i gimnazjum (9 miechów kurs od A1 do B1, B1+ osobno pół roku jak się nie mylę), a żeby było ciężej , nauczyciel mówił tylko po niemiecku , w Niemczech można te kursy dostać za darmo i je zrobić . Bardzo pomagają , nie znaczy to że ktoś po ich skończeniu będzie prawdziwym niemcem , ale dużo taki kurs pomoże i będzie się można samemu dogadać w sposób prosty i życiu codziennym , więc ja polecam od A1 do B1 zrobić jak jest czas i przyłożyć się do nauki a efekty będą .

Interfejs: Deutsch | Ελληνικά | English | Español | Français | Italiano | Polski | Português | Русский | Slovenščina | Türkçe | 中文
Feedback