polsko » hiszpański

Tłumaczenia dla hasła „pozycji“ w polsko » hiszpański słowniku (Przełącz na hiszpańsko » polski)

Przykłady jednojęzyczne (niezredagowane i niesprawdzone przez PONS)

polski
Charakterystyczne jest ustępowanie objawów w pozycji leżącej i ich nawrót przy pionizacji.
pl.wikipedia.org
Szkielety leżały na wznak, na linii wschód-zachód, w pozycji wyprostowanej, z rękami wzdłuż ciała (tylko trzy z nich miały ręce ugięte w łokciach i dłonie na miednicy).
Rzeczpospolita okupiła swą neutralność i nieangażowanie się w wojny znacznym osłabieniem swej pozycji na arenie międzynarodowej.
Po wypowiedzeniu tych słów mistrz usiadł w medytacyjnej pozycji i zmarł.
Przy całej kontrowersyjności jego pozycji systematycznej większość badaczy uznaje ten moment za początek istnienia ptaków.
Pozostałe mechanizmy maszyny nie uległy zmianie, nie dodano również zapadki do dodatkowego wirnika, mógł być on ustawiany jedynie ręcznie w jednej z 26 pozycji.
Zależy ona od osobnika (duży osobnik o mniejszej ilości kręgów miał oczywiście kręgi większe) oraz od pozycji w kręgosłupie.
Pierwszy raz na podium zawodów pucharowych stanęła 3 lutego 2000 roku w Östersund, kończąc rywalizację w biegu pościgowym na drugiej pozycji.
Jednak kolejne badania wykazały, że wszystkie czworonogi zdają się trzymać swe szyje jak najbardziej pionowo w zwyczajnej uważnej pozycji.
W serii północnoeuropejskiej z dorobkiem 119 punktów został sklasyfikowany na dwunastej pozycji w klasyfikacji generalnej.

Chcesz dodać słowo, frazę lub tłumaczenie?