niemiecko » polski

Tłumaczenia dla hasła „medali“ w niemiecko » polski słowniku (Przełącz na polsko » niemiecki)

Przykłady jednojęzyczne (niezredagowane i niesprawdzone przez PONS)

polski
W modelowaniu medali dążył do uzyskania wyrazistego efektu przestrzennego przy zachowaniu maksymalnej płaskości reliefu, z wykorzystaniem skrótu rysunku rzeźbiarskiego.
Zdobyli oni 6 medali: 5 złotych i 1 brązowy, zajmując 8. miejsce w klasyfikacji medalowej.
Po najechaniu kursorem nad liczbę medali wyświetli się wykaz zawodów (następna tabela), na których te medale zostały zdobyte.
Zdobyli łącznie 5 medali, plasując swój kraj na 23. miejscu w klasyfikacji medalowej igrzysk.
Zdobyli oni osiem medali i uzyskali z tym wynikiem 37. miejsce w klasyfikacji medalowej.
Po ukończeniu studiów odbył służbę w elitarnej jednostce wojsk pogranicza rozpracowującej kontrabandę; otrzymał kilka medali i awans do stopnia kapitana.
W muzealnych gablotach można zobaczyć również zbiory filumenistyczne i filatelistyczne, kolekcje medali, odznaczeń, plakietek oraz fotografie.
W poniższej tabeli zestawiono państwa według liczby medali zdobytych podczas kolejnych edycji mistrzostw świata w wieloboju sprinterskim.
Wielce zaskakująco, jak na posiadacza wielu medali nie zakwalifikował się do finału konkurencji 1500 m stylem dowolnym i osiągnął w eliminacjach 16 miejsce.
Medalierstwo – dziedzina łącząca rzemiosło i sztuki plastyczne, obejmująca wykonywanie drobnych form rzeźbiarskich w formie medali, najczęściej w celu uczczenia jakiejś osoby lub wydarzenia.

Chcesz dodać słowo, frazę lub tłumaczenie?

Wyślij nowe hasło.

Interfejs: Deutsch | български | English | Español | Français | Italiano | Polski | Русский | Slovenščina | Srpski