francusko » polski

Tłumaczenia dla hasła „tercja“ w francusko » polski słowniku (Przełącz na polsko » francuski)

tercja r.ż.

Przykłady jednojęzyczne (niezredagowane i niesprawdzone przez PONS)

polski
Za wygraną w regulaminowym czasie trwania meczu 3x20=60min trzy tercje – 2 punkty.
pl.wikipedia.org
Wznowienie w hokeju na lodzie ma miejsce po każdej przerwie w grze oraz przy rozpoczynaniu wszystkich trzech tercji.
W przypadku interwałów wielkich powstaje najpierw interwał mały (z tercji wielkiej powstaje tercja mała).
Sędziowie nie sygnalizują końca tercji, ale zatrzymują czas podczas przerw w grze.
Dystans każdego wyścigu dzielony jest na 3 tercje, a obowiązkowe pit-stopy można wykonać tylko w trakcie drugiej tercji.
Wówczas gra zostaje przerwana i następuje wznowienie w tercji obronnej drużyny dokonującej wystrzelenia krążka.
Pierwszy (najniższy) składnik akordu nazywa się prymą, drugi – tercją, trzeci – kwintą, czwarty – septymą, piąty – noną, szósty – undecymą, siódmy – tercdecymą.
Spalony (ang. offside) występuje, gdy zawodnik znajdzie się w tercji obronnej przeciwnika zanim zostanie wbity tam krążek przez jego drużynę.
Zawiera charakterystyczny skok o sekstę, rzadziej o tercję lub kwartę.
Nazwa tonacji molowej pochodzi od dźwięku niższego o tercję małą od prymy tonacji durowej w ten sposób określonej.

Chcesz dodać słowo, frazę lub tłumaczenie?