Tłumaczenia dla hasła „zachodzić“ w polsko » rosyjski słowniku (Przełącz na rosyjsko » polski)

Przykładowe zdania ze słowem zachodzić

zachodzić kogoś od tyłu

Przykłady jednojęzyczne (niezredagowane i niesprawdzone przez PONS)

polski
Rewiry samców są większe niż rewiry samic; rewir jednego samca może zachodzić na rewiry 2-3 samic.
Skała należy do skał wylewnych, których zastyganie zachodzi bardzo szybko.
Prawdopodobnie zachodzi z udziałem środowiska wodnego, w którym rozwijają się larwy (kijanki).
Są jednak procesy, które w tej fazie snu zachodzą szybciej.
Przyjmuje się zatem, że propagacja zachodzi tylko w jednym wymiarze wzdłuż linii długiej.
Łakier nie wyjaśnia, w jaki sposób zachodziło takie przejmowanie.
Zachodzi δ [p / p] = δ. {\displaystyle \delta [p/p]=\delta.
Transport jonów potasu do wakuoli zachodzi w wyniku aktywacji pompy elektrogenicznej.
We współczesnych stosunkach międzynarodowych zachodzą zjawiska i procesy wywierające znaczący wpływ na sytuację państw i nakazujące inaczej patrzeć na ich pozycję i rolę.
Gdy po 3 meczach zachodził remis w punktach rozgrywano dogrywkę 2 x 15 minut z zasadą złotej bramki która decydowała o awansie.

Chcesz dodać słowo, frazę lub tłumaczenie?