polsko » angielski

Tłumaczenia dla hasła „kwarta“ w polsko » angielski słowniku (Przełącz na angielsko » polski)

kwarta RZ. r.ż.

1. kwarta (miara objętości):

kwarta

2. kwarta MUZ.:

kwarta

Przykłady jednojęzyczne (niezredagowane i niesprawdzone przez PONS)

polski
Rzut sędziowski to sytuacja, w której sędzia podrzuca piłkę w kole środkowym boiska, pomiędzy dwoma zawodnikami, na rozpoczęcie pierwszej kwarty meczu.
Zawodnicy z dużym stażem zazwyczaj rozgrywają jedną kwartę w każdym meczu, w celu uniknięcia możliwych kontuzji tuż przed sezonem.
Drużyna, która w ciągu danej kwarty popełniła pięć fauli, podczas tej kwarty będzie karana rzutami wolnymi dla przeciwników, po każdym faulu tej drużyny.
By temu zaradzić postanowiono zebrać 8-10 poborów, 2 czopowe i podwójną kwartę oraz pogłówne żydowskie.
Poseł na sejm lubelski 1703 roku, był z sejmu deputatem do kwarty rawskiej.
Zawiera charakterystyczny skok o sekstę, rzadziej o tercję lub kwartę.
Fisher przybył na halę w połowie trzeciej kwarty, wchodząc od razu na boisko i otrzymując owacje na stojąco od fanów.
Oficjalnie, z płacenia kwarty były zwolnione starostwa: łuckie, włodzimierskie, krzemienieckie (województwo wołyńskie) oraz bracławskie i winnickie (województwo bracławskie).
B – obniżony bemolem dźwięk h (odległy o kwartę czystą od f).
Mecz (a więc pierwsza kwarta) rozpoczyna się rzutem sędziowskim.