Tłumaczenia dla hasła „kwalifikować“ w polsko » rosyjski słowniku (Przełącz na rosyjsko » polski)

Przykładowe zdania ze słowem kwalifikować

kwalifikować się do czegoś

Przykłady jednojęzyczne (niezredagowane i niesprawdzone przez PONS)

polski
Kandydatów do podoficerskich szkół zawodowych kwalifikowano na podstawie ocen wyszczególnionych w świadectwie szkolnym oraz wyników badań psychotechnicznych i prób sprawności fizycznej.
pl.wikipedia.org
Podstawowym kryterium mogącym kwalifikować muzykę jako drum and bass jest tempo.
W jego barwach podjął się próby startu w dzięsięciu wyścigach, kwalifikując się do sześciu z nich.
Z tego turnieju kwalifikują się dwie najlepsze reprezentacje.
Zdobył 25 pkt i zajął ostatecznie 13. miejsce, nie kwalifikując się do finału konkursu.
Mimo dobrych wyników, część pacjentów kwalifikuje się do leczenia chirurgicznego.
Do tego podziału kwalifikują się również odpowiednie interwały złożone!
W obrębie znaczenia terminu narów nie można kwalifikować dysfunkcji psycho-somatycznych, czyli chorób konia.
W 1980 klub zajął 2. miejsce w lidze i zakwalifikował się do grupy mistrzowskiej (do której kwalifikowały się 4 najlepsze drużyny w lidze).
Absolwentów tych klas kwalifikowano z kolei na dalsze dwuletnie kursy o kierunku wojskowym lub prawnym.

Chcesz dodać słowo, frazę lub tłumaczenie?